Ruba Pantolon

Ara

gizlilik-ve-guvenlik-politikasi

RUBA GİZLİLİK POLİTİKASI 
 
 1. İşbu web sitesini her kullanışınızda o an yürürlükte olan Gizlilik Politikasına tabi olacaksınız ve web sayfamızı her kullanışınızda koşulları kabul ettiğinizden emin olmak için bu metni gözden geçirmeniz gerekir.
 2. İşbu Üyelik Sözleşmesi (“SÖZLEŞME”); www.ruba.com.tr ve mobil cihaz uygulamalarının sahibi olan ve RUBANIN ADRESİ adresinde bulunan RUBA MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ ile; www.ruba.com.tr ve mobil uygulamasına (“PLATFORM”) aşağıdaki şartları kabul ederek üye olan web sitesi kullanıcısı veya mobil cihazlara kurulan uygulamalardan üye olan kullanıcı (“Üye”) arasında, Üye’nin Ruba’nın sunduğu Hizmetler’den yararlanmasına ilişkin koşulların belirlenmesi için akdedilmiştir. Ruba ve Üye işbu Üyelik Sözleşmesi’nde ayrı ayrı “Taraf” birlikte “Taraflar” olarak anılacaklardır.
 3. Ruba, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) m. 10’dan doğan aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamaları müşterilerimizin ve web sitemizin ve/veya mobil uygulamalarımızı kullanan 3. Kişilerin dikkatine sunar. Ruba işbu Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Açıklama metnini yürürlükteki mevzuatta yapabilecek değişiklikler çerçevesinde her zaman güncelleme hakkını saklı tutar. Müşterilerimizin kişisel verilerinin kullanılması konusunda çeşitli kanunlarda düzenlemeler bulunmaktadır. En başta KVKK ile kişisel verilerin korunması esasları belirlenmiştir. Ayrıca 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun da kişisel verilerin korunmasına ilişkin hüküm içermektedir. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu hükümleri yoluyla da kişisel verilerin korunması için bazı hallerde cezai yaptırımlar öngörülmüştür. Diğer yandan, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden doğan yükümlülüklerimizin ifası amacıyla verilerin toplanması ve kullanılması gerekmektedir.
 4. Bize vereceğiniz kişisel bilgileriniz RUBA MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ ("RUBA") sorumluluğunda ve aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda işlenecek ve bir dosyaya kaydedilecektir:
  1. Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili satış sözleşmesi ya da aramızda akdedilecek herhangi bir sözleşmenin hazırlanması, uygulanması ve yürürlüğe konması.
  1. Sizin de rızanızla size RUBA’ya ait marka ve/veya tekstil ve moda ürünleri sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerin ürünleri, hakkında bilgi vermek, elektronik ticaretle ilgili iş faaliyetleri geliştirmek ve desteklemek; yukarıda belirtilen ürünlerle ilgili olarak e-mail ya da benzeri elektronik iletişim araçları (SMS gibi) ya datelefon aramaları aracılığıyla ticari bildirimlerde bulunmak. Eğer sitemize kayıt yaptırmış bir kullanıcı isenizbu web sitesinin HESABIM kısmına giriş yaparak bu tür bildirimleri almakla ilgili tercihlerinizi değiştirebilir ve tercihlerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Haber Bülteni sekmesine girerek abonelikten deayrılabilirsiniz.
  1. Bize üçüncü kişilerle ilgili şahsi nitelikteki bilgiler vermiş olmanız durumunda söz konusu kişi ya da kişileri şahsi nitelikteki bilgilerinin işlenmesi ve kullanılması hakkında bilgilendirme ve söz konusu bilgilerin yukarıda belirtilen amaçlarla kullanılması için açık rızalarının alınması sorumluluğu size ait olacaktır. Bir ürün ya da hediye kartı satın almış olmanız durumunda sizin tarafınızdan verilmiş olan üçüncü kişiye ait şahsi nitelikteki bilgiler aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılacaktır: (i) satış konusu olan ürünün gönderiminin yönetilmesi ve veya doğru teslimatının kontrol edilmesi (ii) siz ya da üçüncü kişinin yöneltebileceği herhangi bir soru ya da öneriyle ilgilenilmesi.
  1. Eğer bir Hediye Kuponunuz var ise ve bu kuponla bağlantılı ürün ya da ürünleri web sitemiz aracılığıyla iadeetmek istemeni durumunda sizin tarafınızdan verilmiş olan şahsi nitelikteki bilgiler iade formunda sadece şu amaçlarla kullanılacaktır; (a) iade talebi ve ürünlerin mağazadan teslim alınması sürecini yönetmek, (b) Hediye Kuponu ya da talep ettiğiniz iadeyle ilgili herhangi bir talebinizi karşılamak, (c) iade talebinizin kabuledildiğini onaylama ve ardından e-mail ya da benzeri herhangi başka bir elektronik araç aracılığıyla iade tutarıyla birlikte Kredi Kartını göndermek. 
  1. Kart bilgilerinizi kaydetmeyi tercih etmeniz durumunda, kartın aktive edilmesi ve kullanılması için gerekli bilgilerin kullanılması için açık rızanızı belirtmeniz gerekecektir. Kartın CVV numarası sadece işlem yapılan satış için kullanılacak ve kart bilgilerinin bir parçası olarak kaydedilmeyecek veya daha sonraki bir tarihte kullanılmayacaktır.
            Bu özelliğin aktive edilmesi daha sonra yapacağınız alışverişlerde bilgilerinizin otomatik olarak doldurulmasını sağlayacak ve bu nedenle de her yeni işlemde kart bilgilerinizi yeniden girmeniz gerekmeyecek, bu bilgiler daha sonraki alışverişler için geçerli ve aktif durumda olduğu kabul edilecektir.

Hesabım Kartlar bölümünde dilediğiniz anda kartlarınızı değiştirebilecek, kartınızla işlem yapılması için vermiş olduğunuz rızayı geri çekebileceksiniz. RUBA MAĞAZACILIK A.Ş. kart bilgilerini kredi ve debit kartlar için uluslararası temel gizlilik ve güvenlik standartlarına uygun olarak depolar ve aktarır. Bu özelliğin kullanımı güvenlik gerekçesiyle şifrenizi değiştirmenizi gerektirebilir. Lütfen web sitemizi kullandığınızdaki güvenliğiniz belirli hassaskodların korunması ve doğru kullanılmasına da bağlıdır.

 
 1. Bilgilerinizin depolandığı dosyanın veri kontrol sorumlusu sıfatıyla Mimar Kemalettin Caddesi 1330 Sok. No:19/A adresinde kayıtlı Ruba şahsi nitelikteki bilgilerinizi gizli tutmayı info@ruba.com.tr e-mail adresine "Veri Koruma –Ruba Mağazacılık" dikkatine göndereceğiniz bir e-mail mesajı aracılığıyla bu bilgilere erişim, düzeltme, iptal ve itiraz etme haklarınızı kullanmanızı sağlamayı taahhüt eder. Gerekirse sizden kimlik kartınızın, pasaportunuzun ya da diğer bir geçerli kimlik belgenizin bir kopyasını bize göndermenizi isteyebileceğiz.
Söz konusu bilgilerin öznesi olmanız sıfatıyla aşağıdaki haklarınızı kullanmak amacıyla yukarıda zikredilen veri kontrol kuruluşuna başvurma hakkına da sahip olacaksınız:
 
Tüm bu sayılan haklar dışında, üyelerin web sitesi veya mobil uygulama kullanımı esnasında hukuka ve ahlaka aykırı bir şekilde kullanmaları durumunda gerekli mercilere durum bildirilip hakkında ihlal ettiği olgular neticesinde suç duyurusunda bulunulacaktır. Bu vesileyle, web sitesinin ve/veya mobil uygulamanın bütününün veya bir bölümünü bozma, değiştirme veya ters mühendislik yapma amacıyla kullanılması, başka biri adına işlem yapılması, sahtecilik, virüs veya veri tabanına/tabanındaki içeriğe zarar verecek bir teknoloji yayılması, yorumlarda konusu suç teşkil eden, pornografik veya ahlaka aykırı, toplumca genel kabul görmüş kurallara aykırı, fikri ve sinai haklara aykırı, haksız rekabet yaratan ve/veya benzer herhangi bir içeriğin platformda paylaşılması durumunda hakkında yasal işlem başlatılacaktır.
 1. Ruba, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde kişisel bilgilerinizi kaydedebilecek, saklayabilecek, güncelleyebilecek, üçüncü kişilere açıklayabilecek, devredebilecek, sınıflandırabilecek ve işleyebilecektir. Kişisel verileriniz şu amaçlar için kullanılmaktadır :
-     Web sitesi/mobil uygulamalar üzerinden alışveriş yapanın/yaptıranın kimlik bilgilerini teyit etmek,
-     İletişim için adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek, 
-     Mesafeli satış sözleşmesi ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri tahtında akdettiğimiz sözleşmelerin koşulları, güncel durumu ve güncellemeler ile ilgili müşterilerimiz ile iletişime geçmek, gerekli bilgilendirmeleri yapabilmek, 
-     Elektronik(internet/mobil vs.) veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek,
-     Kişisel verilerinizi, internet sitesi ve mobil uygulamaları kullanımınızı, tercihlerinizi ve ilgi alanlarını analiz etmek gibi araştırma ve istatistiksel amaçlar için kullanılabilir.
-
     Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddeleri tahtında akdettiğimiz sözleşmeler uyarınca üstlenilen yükümlülükleri ifa etmek, 
-     Kamu güvenliğine ilişkin hususlarda talep halinde ve mevzuat gereği kamu görevlilerine bilgi verebilmek,
-     Müşterilerimize daha iyi bir alışveriş deneyimini sağlamak, “müşterilerimizin ilgi alanlarını dikkate alarak” müşterilerimizin ilgilenebileceği ürünlerimiz hakkında müşterilerimize bilgi verebilmek, kampanyaları aktarmak,
-     Anlaşmalı kurumlarımız ve çözüm ortaklarımız tarafından müşterilerimize öneri sunabilmek, hizmetlerimizle ilgili müşterilerimizi bilgilendirebilmek,
-     Hizmetlerimiz ile ilgili müşteri şikayet ve önerilerini değerlendirebilmek,
-     Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek ve yürürlükteki mevzuattan doğan haklarımızı kullanabilmek için “Kişisel verileriniz” kullanılmaktadır. 
          Yukarıdaki bölümde belirtilen amaçlara ulaşmak için bize vermiş olduğunuz bilgileri RUBA MAĞAZACILIK ANONİM ŞİRKETİ, ALLEGRO GİYİM,KAYEN TEKSTİL  Şirketlerine  ve Ruba Giyim Grubunun Türkiye'de birparçası olan ve yukarıda belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren belirli diğer şirketlere ifşa etmek ya da aktarmakihtiyacı duyabiliriz. Bu şirketlerin bir listesine yukarıda belirtilen irtibat bilgileri aracılığıyla talepte bulunarakulaşabilirsiniz. Bu web sitesine üye kaydı yaptırdığınızda ve bilgilerinizi verdiğinizde söz konusu bilgileri yukarıda belirtilen Ruba Giyim Grubu şirketlerine ifşa etmemize ve/veya aktarmamıza açık biçimde onay vermiş olduğunuz konusunda sizi bilgilendirmek isteriz.

Ayrıca belirtmek isteriz ki müşterilerimize ait kişisel verilerin üçüncü kişiler ile paylaşımı, müşterilerin izni çerçevesinde gerçekleşmekte ve kural olarak müşterimizin onayı olmaksızın kişisel verileri üçüncü kişilere aktarılmamaktadır. Yasak yükümlülüklerimiz nedeniyle ve bunlarla sınırlı olmak üzere mahkemeler ve diğer kamu kurumları ile kişisel veriler paylaşılmaktadır. Ayrıca, taahhüt ettiğimiz hizmetleri sağlayabilmek ve verilen hizmetlerin kalite kontrolünü yapabilmek için anlaşmalı üçüncü kişilere kişisel veri aktarımı yapılmaktadır. Bu doğrultuda gerekli teknik ve hukuki önlemlerimiz alınmıştır ki hak ihlalleri önlenebilsin diye. Kişisel verileriniz Ruba Giyim’in hissedarlarıyla, doğrudan/dolaylı yurtiçin/yurtdışı iştiraklerimize, faaliyetlerimizi yürütebilmek için işbirliği yaptığımız program ortağı kurum, kuruluşlarla, verilerin bulut ortamında saklanması hizmeti aldığımız yurtiçi/yurtdışındaki kişi ve kurumlarla, müşterilerimize ticari elektronik iletilerin gönderilmesi konusunda anlaşmalı olduğumuz yurtiçi/yurtdışındaki kuruluşlarla, Bankalararası Kart Merkeziyle, anlaşmalı olduğumuz bankalarla ve sizlere daha iyi hizmet sunabilmek ve müşteri memnuniyetini sağlayabilmek için çeşitli pazarlama faaliyetleri kapsamında yurtiçi ve yurtdışındaki çeşitli ajans, reklam şirketleri ve anket şirketleriyle ve yurtiçi/yurtdışı diğer üçüncü kişilerle ve ilgili iş ortaklarımızla paylaşılabilmektedir.

Bu bilgileri iş faaliyetlerimizde (sahtecilik soruşturmaları, fatura tahsilatı, üyelik ve ödül programları, teknolojik hizmet tedariki, finansal işlem yönetimi, lojistik hizmetler, nakliye, sipariş yönetimi ve müşteri hizmetlerive/veya satın alma işlemlerinde kullanıcılarımıza yeterli güvenceleri sunmak için web sitemizde gerçekleştirilen işlemlerin analizi gibi) ya da alışveriş işlemlerinizi işleme koymak için gerekli olduğunda bize yardımcı olan Ruba A.Ş. şirketinin yan ve bağlı kuruluşlarına, üçüncü taraf bilgi işlemcilere, icra merkezlerine, finansal kurumlara veya diğer üçüncü parti hizmet tedarikçilerine de ifşa edebiliriz. Bu web sitesinde ya da bize bilgi verdiğinizde bilgilerinizin tarafımızdan belirtildiği gibi ifşa edilmesine ve işlenmesine açık biçimde onay vermiş olursunuz. Bu erişim/ifşa için vermiş olduğunuz rıza hizmetlerin sunulmasındaki etkinliği sağlamak amacıyla Türkiye dışındayerleşik olabilecek tedarikçileri de içerecektir.

Kanun gereği, bildirim veya açık rıza gerekmeksizin, suç ve dolandırıcılığı önlemek ve Ruba’nın mevzuata uyumluluğunu denetlemek ve/veya sağlamak veya haklarını elde etmek amacıyla kişisel verilerinizi kullanabiliriz. Aşağıdaki durumlardan birinin varlığı halinde kişisel verileriniz açıklanabilir: Çalışanlarımızın, kamunun veya Ruba Mağazacılık A.Ş.’nin güvenliğini sağlamak amacıyla;
Adli kovuşturma, mahkeme ilamı veya bir yasal süreci yerine getirmek amacıyla veya birleşme, varlık satışı veya benzer işlemler halinde.
Faaliyetlerimizi yürütebilmek amacıyla (örneğin bilgi sistemleri yönetimi ve depolanması, veri analizi vb. konularda destek almak) kişisel verilerinizi, 3. kişi hizmet sağlayıcılarına açıklayabiliriz.
Bununla birlikte, doğrudan pazarlama mesajları almaktan vazgeçmediğiniz sürece, kişisel verilerinizi, pazar araştırması ve pazarlama kampanyaları konusunda bizlere yardımcı olan üçüncü kişilerle paylaşabiliriz.


 
 1. Kullanıcı (siz) verdiği bilgilerin gerçek ve doğru olduğunu garanti eder ve bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olduğunda bize bildirmeyi taahhüt eder. Kayıt formunda belirtilen yanlış, eksik ya da tam olmayan bilgiler nedeniyle web sitemizin, web sitesi sorumlusunun ya da herhangi bir üçüncü kişinin maruz kalabileceği zarar ya da kayıptan hassaten kullanıcı sorumlu olacaktır.
 2. Kabul etmiş olmanız halinde size doğrudan pazarlama yöntemleriyle (ör. Telefon, e-posta, SMS, sosyal ağlar, posta vb.) Ruba Giyim’in ürün ve kampanyaları için güncellemeler ve teklifler sunabiliriz. Bu çerçevede ürün ve hizmetlerimizi belirlemek, isteklerinize uygun hale getirmek ve bir araya toplamak; fiyatları belirlemek ve ilginizi çekebilecek indirimler sunmamıza yardımcı olmak amacıyla tarafımıza verilmiş olan diğer kişisel verilerinizi kullanabiliriz. E-posta, mesaj ya da diğer doğrudan pazarlama faaliyeti kapsamında tarafınızla iletişime geçildiğinde size daima “ayrılma” seçeneği sunulur. Herhangi bir zamanda bizimle iletişime geçerek pazarlama tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun uyarınca; onayın geri alındığına ilişkin kayıtlar bu tarihten itibaren 1 yıl; ticari elektronik iletinin içeriği ve gönderiye ilişkin diğer her türlü kayıt ise gerektiğinde ilgili bakanlığa sunulmak üzere 3 yıl saklanacaktır. Süre geçtikten sonra kişisel verileriniz Ruba Mağazacılık A.Ş. tarafından veya talebiniz üzerine silinir.